15 Юни, 2016 17:55, обновена 15 Юни, 2016 18:02 1 669 3

• евро 2016

Русия игра добре, но загуби с 1:2

Словакия нанесе тежък удар по амбициите на "Сборная" - 1
Снимки: БТА/АР

Словакия "удари" Русия с 2:1 в мач от група "В" на Евро 2016. Така "Сборная" е изправена пред угрозата да се раздели с европейското първенство още в груповата фаза на надпреварата, докато Марек Хамшик възроди надеждите на словаците за класиране напред в турнира.

Мачът започна равностойно. Словакия бе отборът, който първи пробва няколко изстрела към противниковата врата, но безуспешно. Постепенно руснаците започнаха да владеят по-често топката, взимайки инициативата.

В 23-ата минута Дзюба засече центриране с глава, но ударът му бе прекалено слаб и вратарят на словаците Козачик се намеси адекватно. Малко след това бе и най-доброто положение за гол пред "Сборная" за първата част. Смоллов напредна през центъра и стреля опасно по земя, но топката "облиза" страничния стълб и не пожела да влезе.

Словакия обаче нанесе своя удар в 32-ата минута, когато звездата на Наполи Марек Хамшик изведе по фантастичен начин съотборника си Владимир Вайс. Вайс преодоля елегантно двама защитници на Русия в лицето на Смолников и Березуцкий с един-единствен, след което с много добре насочен изстрел изпрати топката във вратата на Акинфеев - 1:0 за Словакия.

В самия край на първата част геният на Хамшик "блесна" за втори път. Словакът получи топката встрани от руската врата при изпълнение на корнер, след което със страхотен шут я прати в мрежата на Акинфеев, който остана безпомощен.

До средата на втората част руснаците трудно достигаха до опасност пред словашката врата, макар че усилено тръгнаха да търсят гола. Всичко, до което достигнаха бяха няколко корнера преди да дойде 80-ата минута. Глушаков върна едно попадение, засичайки с глава центриране на Смоллов.

До края на мача Русия натисна още повече своя съперник, но словаците бяха безпогрешни в защитен план, осигурявайки си трите точки.

Временно класиране в група "В":

1. Уелс - 3 т.

2. Словакия - 3 т.

3. Англия - 1 т.

4. Русия - 1 т.

Забележка: Англия и Уелс са с мач по-малко. Те ще играят срещата по между си по-късно днес.