19 Август, 2016 21:46, обновена 19 Август, 2016 22:12 1 074 0

Италия "възкръсна" и ще играе финал в Рио

• рио-
  • волейбол

Иван Зайцев и Османи Хуанторена спасиха "скуадрата" срещу силните американци

Италия "възкръсна" и ще играе финал в Рио - 1

Мъжкият национален отбор по волейбол на Италия се класира за финала на олимпийския турнир в Рио де Жанейро.

"Скуадра адзура" победи САЩ с 3:2 гейма в изключително драматичен полуфинален мач, изпълнен с редица обрати - 30:28, 26:28, 9:25, 25:22, 15:9 в отделните части.

САЩ имаха пълната инициатива в първите четири гейма на двубоя, но в заключителните части на първия и четвъртия буквално подариха успеха на своите противници. Вместо да затворят двубоя рано-рано, те позволиха на Иван Зайцев и компания да се доберат до тайберк, където американските нерви не издържаха.

Така Италия чака своя съперник в битката за златото. Това ще бъде победителят от сблъсъка между Русия и домакините от Бразилия, докато САЩ бори загубилия за бронза.