• екатерина атанасова-
  • световна шампионка-
  • джаги

Българката стана световна шампионка

Българската гордост в джагите Екатерина Атанасова записа нов кариерен триумф. Тя спечели световните серии по джаги на маса “Леонхарт”.

В битката в Санкт Вендел (Германия) се включиха общо 76 жени, а родната състезателка се пребори с конкуренцията и стана №1 в света, пише 24 часа. През 2012 г. тя триумфира в световните серии на “Роберто спорт”, а през 2015-а на “Гарландо”. През 2013 г. завоюва и голямата световна титла. През 2016-а взе златния медал и на трета от световните серии от признатите маси - “Леонхарт”.

"Имаше 76 жени - всички много тренирани и с желание за победа. На финала ме поведоха с 2:0 сета при игра 3 от 5 в мача. В третия сет резултатът беше 4:3 за швейцарката Саманта ди Паоло - играе се до 5 гола в сет. Изравних до 4:4 и вкарах гол с лявата ръка. Резултатът стана 2:1 за нея. Спечелих още една игра. Блокирах я добре и в последния сет бих с 5:1. Уникално усещане за победа след целодневна игра и много адреналин", сподели Атанасова след успеха.