• игуаин-
  • дибала

Торинци смазаха Болоня с 3:0, Игуаин блесна с два гола

Ювентус започна годината убедително - 1

Италианският шампион Ювентус започна 2017 година с рекорд, след като в мач от 19-ия кръг на Серия "А" победи с 3:0 Болоня у дома.

По този начин "бианконерите" записаха 26-та поредна победа в Торино, с което подобриха предишното върхово постижение на Апенините (25), което отново беше тяхно притежание. Сблъсъкът бе паметна и за белия дроб на "старата госпожа" Клаудио Маркизио, който изигра своята среща №350 с легендарния "черно-бял" екип.

Юве реши мача още през първото полувреме, когато Гонсало Игуаин (7’) вкара 11-ия си гол от началото на сезона в калчото, а младата звезда Пауло Дибала (41’) беше точен от дузпа. След почивката Ел Пипита (55’) отново се разписа след великолепна асистенция на Стефан Лихтщайнер.

С успеха шампионите събраха 45 точки и имат с 4 повече от втория Рома, който е и с мач повече. Болоня пък се смъкна на 15-та позиция с 20 т.