715 0

Левски загуби битката, но не и войната

"Сините" паднаха от Хайдук Сплит с 1:0

Иво Стойнев

Левски загуби с 0:1 гостуването си на Хайдук Сплит в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Единственият гол на стадион "Хърватски рицари" в Дугополие реализира Марко Футач в 24-ата минута от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Димитър Пиргов срещу Савас Генцоглу и не подлежеше на никакво съмнение. Дебют за "сините" след почивката направи и Жорди Гомес, но и той не внесе нужната идея в предни позиции.

Като цяло българите се представиха много ялово в атака, но въпреки това запазиха шансове за реванша след седмица. Той обаче ще се играе пред празни трибуни заради наказание, наложено то УЕФА.