• финал

Ювентус спечели Купата на Италия без допуснат гол

Юве се подигра с Милан във финала - 1
Снимка: БТА/ AP

Ювентус продължава с тоталната си хегемония в Италия. След като си осигуриха седма поредна титла, „бианконерите“ спечелиха за четвърти пореден път и Купата на Италия.

Във финала, игран на „Олимпико“ в столицата Рим, Ювентус разгроми Милан с 4:0 и заслужено грабна трофея. И четирите попадения паднаха през второто полувреме.

Защитникът Мехди Бенатия вкара два гола, Дъглас Коста също се разписа, а четвърт час преди края на редовното време Никола Калинич си вкара автогол. Вратарят на „росонерите“ Донарума допусна груби грешки и бе с основна вина за два от головете.

Ювентус спечели турнира без допуснат гол. Милан имаше шанс да се класира директно за Лига Европа, но „старата госпожа“ се подигра с тима от Милано. Отборът на Гатузо заема шестата позиция във временното класиране на италианското първенство.