• русия 2018

Африканският тим записа изключително важна победа

Полша на колене пред Сенегал - 1
Снимка: БТА/ AP

Сенегал започна ударно участието си на Световното първенство в Русия, записвайки победа над Полша с 2:1 в група „H“. Африканците заслужено спечелиха трите точки.

Те бяха по-активни и агресивни на терена, докато поляците рядко стигаха до чисти голови положения. Резултатът беше открит седем минути преди края на първото полувреме, когато бранителят Тиаго Чонек си отбеляза автогол.

В 60-ата минута нападателят на Торино М'Байе Нианг се възползва от елементарна грешка в полската отбрана и удвои резултата в срещата, играна в столицата Москва. Полша върна едно попадение четири минути преди края на двубоя чрез Гжегож Криховяк, но поляците нямаха сили за повече.

В другия мач от групата по-рано днес Япония победи изненадващо Колумбия с 2:1. Така Япония и Сенегал са водачи във временното класиране. В неделя двата тима се изправят един срещу друг в пряк сблъсък за осминафиналите, докато Полша ще мери сили с Колумбия в Казан.