• швеция-
  • световно първенство-
  • кроос-
  • драма

В герой за Бундестима се превърна Тони Кроос, който отбеляза победното попадение в 95-ата минута

Германия оцеля в драма с Швеция - 1

Германия победи Швеция във възлов двубой от група "F" на Мондиала в Русия. Бундестимът взе трите точки, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 2:1. Германия доигра мача с човек по-малко, след като в 81-ата минута Боатенг получи втори жълт и съответно червен картон.

След изиграването на по 2 срещи, Германия има 4 точки и е на второ място. Швеция е втора, също с 3 пункта, а лидер е Мексико - с 6. Южна Корея пък е последна - без точков актив.

Двубоят започна с по-активна игра на Германия. Това можеше да даде резултат след само 120 секунди игра. След карамбол край аутлинията, Мюлер върна към Тимо Вернер. Изстрелът на последния обаче по чудо бе избит на голлинията от Себастиан Ларсон.

В 13-ата минута Швеция отговори подобаващо. Маркус Берг бе изведен сам срещу вратаря, но Нойер сътвори невероятно спасяване. В ситуацията "Тре конур" поискаха дузпа за нарушение на Боатенг, но такава не бе отсъдена.

В 32-ата минута Швеция поведе. Кроос обърка пас в центъра, след който шведите организираха светкавична контраатака. Тойвонен бе изведен чудесно и изключително технично прехвърли Нойер за 0:1.

Германия започна вихрено втората част и в 48-ата минута равенството бе възстановено. Вернер центрира отляво , а Ройс с коляно прати топката в мрежата за 1:1.

Минута по-късно можеше да се стигне до пълен обрат. Кроос центрира от фаул, Мюлер засече с глава, но до лявата греда.

10 минути преди края, Мюлер отдясно пусна към Вернер, чийто изстрел профуча до сглобката. Секунди по-късно Боатенг извърши груб фаул, за което получи жълт картон. Той бе негов втори и съответно напусна играта за червен картон.

120 секунди преди края, Марио Гомес засече с глава центриране в наказателното поле, но вратарят изби отиващата под гредата му топка.

В даденото продължение по чудо Германия не стигна до победата. Бранд нанесе страховит изстрел извън наказателното поле, но топката разтресе дясната греда.

Драмата настъпи 10 секунди преди да изтече 5-минутното продължение. След късо изпълнение на фаул, Тони Кроос стреля по диагонала, пращайки топката в горния ляв ъгъл за крайното 2:1.