• валери божинов-
  • "ето парк"
България с равен при дебюта на Пенев - 1
Снимка: Унгария-България, ЕПА/БГНЕС

Българският национален отбор по футбол изнесе много силен мач срещу Унгария в дебюта на Любослав Пенев, но стигна само до 1:1 на препълнения "ЕТО Парк" в Гьор.

Първото полувреме бе равностойно като отборите видно се изчакваха да сгрешат.

Още в 5-ата минута Салай нацели страничната греда след пас отляво на Балаш Джуджак.

В 42-ата минута халфът на „Сарагоса” Пинтер стреля и топката малко случайно попадна в краката на нападателя на „Майнц 05” Салай, който я овладя и от около десетина метра я насочи в долния десен ъгъл на Николай Михайлов за 1:0.

На почивката българският селекционерът вкара Александър Тонев и Георги Миланов на местата на Златински и Бандаловски.

Само малшансът попречи на нашия тим да се поздрави с крайната победа, след като през второто полувреме доминираше тотално на терена.

Сериозни пропуски направиха Ивелин Попов и Александър Тонев сами срещу вратаря.

Отделно страничните съдии вдигнаха 12 засади на българите, като някои от тях бяха доста съмнителни.
За капак в 84-ата минута главният рефер подмина спорна ситуация за дузпа в полза на "трикольорите" за игра с ръка.

Все пак „лъвовете" изравниха в 87-ата минута чрез резервата Валери Божинов. Дяков находчиво изведе Божинов зад гърба на унгарската защита и нападателят на "Лече" прониза легендата на маджарите Габор Кирали.