• 5:2

Сардинци продължават с впечатляващото си представяне в първенството

Разгром! Каляри помля Фиорентина и излезе трети в Серия А - 1
Снимка: Cagliari Calcio Facebook page

Отборът на Каляри разгроми този на Фиорентина в ранния неделен мач от 12-ия кръг на италианската Серия А. Сардинци поведоха с 5:0, а головете им бяха дело на Марко Рог (17'), Фабио Писакане (26'), Джовани Симеоне (34'), Жоао Педро (54'), Раджа Наинголан (65'). Фиорентина се активизира в края на двубоя, успявайки да направи загубата си малко по-почетна с отбелязването на две попадения, които бяха дело на Душан Влахович (75') и отново той в 87-ата минута.

В 3-ата минута Джовани Симеоне направи фрапиращ пропуск, след като от метър-два не успя да отбележи, пращайки топката в аут.

В 13-ата минута Фиорентина имаше добър шанс след центриране от пряк свободен удар. Играч на ''виолетовите'' засече топката, но.. встрани.

Каляри откри резултата в 17-ата минута. Това се случи след невероятна комбинация от двойни подавания, посредством която Марко Рог бе изведен очи в очи с вратаря на Фиорентина Драговски, а ударът на хърватина бе безпощаден.

Само две минути по-късно Джовани Симеоне изпусна нов шанс да отбележи. Синът на Диего Симеоне напредна, отвори си ъгъл за стрелба и стреля. Но вратарят на ''Виола'' спаси.

В 26-ата минута Каляри затвърди предимството си с втори гол. Лука Чигарини центрира отлично от корнер, а в наказателното поле най-съобразителен бе Фабио Писакане, който прати топката във вратата на гостите.

Седем минути по-късно Каляри стигна и до трето попадение. Раджа Наинголан бе изведен в коридор, той реши първо да стреля, но ударът му бе спасен. След спасяването на вратаря обаче, топката отново попадна в Наинголан, който я върна към малкото наказателно поле, където Джовани Симеоне отклони кълбото към вратата по изключително атрактивен начин и отбеляза.

В края на полувремето Федерико Киеза направи пробив по диагонал в наказателното поле на Каляри, стреля в обратния ъгъл, но ударът му прелетя на поне метър над гредата.

В началото на втората част Фиорентина опита да натисне противника и създаде няколко ситуации, които не се увенчаха с успех.

Излизането напред от страна на ''Виола'' само отвори повече пространство за контраатаки на Каляри и те се възползваха. След скоростна контра, Жоао Педро направи резултата 4:0, като минутата, в която падна голът бе 54-а.

В 65-ата минута Раджа Наинголан вкара истински гол шедьовър. Той получи топката на около 4-5 метра от границата на наказателното поле, нагласи я на десния си крак и с много силен удар порази вратата на ''виолетовите'' за 5:0.

В 74-ата минута Влахович намали резултата - 1:5. А три минути преди края на редовното време, (87') отново Влахович разпечата вратата на сардинци - 5:2, с което и бе оформен крайният резултат.

С победата си, Каляри си осигури поне няколко часа на третото място във временното класиране на Серия А (спечелени 24 точки), а дали те ще останат там - зависи от крайния изход на мачовете на Лацио, Аталанта и Рома.

Фиорентина остава на 8-о място в класирането с 16 спечелени точки, като ''виолетовите'' могат да бъдат изместени от него, ако някой измежду Удинезе и Парма спечели своя мач. Парма приема Рома днес от 19:00 българско време, а Удинезе в момента играе със СПАЛ на своя стадион.