Ботев Пловдив би класически Царско село (ВИДЕО)

• ботев пловдив-
  • царско село-
  • efbet лига

Антонио Вутов откри в 25-ата, в 36-ата минута удвои преднината на "канарчетата", а Тодор Неделев вкара в 66-ата минута от дузпа

Ботев Пловдив би класически Царско село (ВИДЕО) - 1
Кадър: ТВ

Ботев Пловдив записа очакван успех при гостуването си на Царско селов в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Срещата се игра на стадион Славия и завърши с класически резултат - 3:0.

Антонио Вутов откри в 25-ата, а в 36-ата минута удвои преднината на "канарчетата". Тодор Неделев направи резултатът класически в 66-ата минута от дузпа.

Първата опасност дойде още в третата минута, когато Венцислав Христов беше изведен в наказателното поле и успя да намери непокрития Антон Карачанаков. Сeдмицата на "царете" обаче не уцели вратата от добра позиция.

Две минути след това Тодор Неделев отправи слаб удар, който попадна в ръцете на Джони Пласид.

В 9-ата минута "царете" пропуснаха нова страхотна възможност. Родни Антуи успя да премине покрай бранител на гостите и стигна до малкото наказателно поле откъдето стреля с левия крак, но вратаря Янко Георгиев спаси.

В 16-ата минута Уесли Ната отправи далечен удар, но в обятията на вратаря Янко Георгиев.

Пет минути след това последва пряк свободен за домакините, който бе изпълнен от Антон Карачанаков, но над вратата.

Гостите откриха резултата в 25-ата минута. Антонио Вутов изведе Лазар Марин в наказателното поле, който обаче си поведе топката силно, но успя да върне към границата на вратарското поле за Вутов, който не уцели топката по-най-добрия начин, но все пак успя да изненада вратаря Пласид за 0:1. Повторенията обаче показаха, че, като че ли топката е преминала с пълния си обем очертанията на терена.

В 36-ата минута "канарчетата" стигнаха и до второ попадение. Голмайсторът Антонио Вутов беше изведен от центъра, след като играч на домакините се опита да върне топката назад, но топката се спря в локва на тревата. Благодарение на скоростта си Вутов успя да надбяга защитата на „царете“ и стреля по посока на вратата на Пласид, за да отбележи втория си гол в срещата – 0:2.

Четири минути преди края на първата част Дилан Бахамбула отправи хубав удар към вратата на Георгиев, но в аут.

В 44-ата минута Тодор Неделев стреля добре от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

На почивката наставникът на домакините Никола Спасов извърши първа промяна в мача. Георги Минчев замени Венцислав Христов.

Веднага след подновяването на втората част „канарчетата“ пропуснаха златен шанс за трети гол. Голмайсторът Вутов подаде в наказателното поле на Лъчезар Балтанов, който падайки успя да насочи топката към вратата, но Уесли Ната успя да изчисти от гол-линията.

Малко след това отново гостите имаха голова възможност. Вутов се измъкна от защитата и засече центриране отдясно, но не уцели вратата.

Съставите:

Царско село: Джони Пласид, Йордан Минев, Мартин Кавдански, Реян Даскалов, Веселин Минев, Серкан Юсеин, Уесли Ната, Дилан Бахамбула, Антон Карачанаков, Родни Антуи, Венцислав Христов

Ботев Пловдив: Янко Георгиев, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Марко Перван, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Антонио Вутов