С мощен финален спринт Аталанта прескочи групите в ШЛ

• шахтьор донецк-
  • шампионска лига

Сити преби Динамо в Загреб

С мощен финален спринт Аталанта прескочи групите в ШЛ - 1

Манчестър Сити постигна победа с 4:1 след обрат при визитата си на хърватския гранд Динамо (Загреб) на стадион "Максимир" в последния мач от груповата фаза на Шампионската лига.

По този начин "гражданите" финишираха в Група С с актив от 14 точки и са първи след шест изиграни мача. За домакините тази загуба имаше двоен удар, тъй като в другия мач Аталанта победи Шахтьор и така хърватите остават четвърти в групата.

Испанският суперталант Олмо даде аванс на хърватите още в 10-ата минута, но след хеттрик на Габриел Жесус, след голове в 34-ата, 50-ата и 54-ата минути гостите стигнаха до обрата. За крайния успех бе точен Фодън в 84-ата минута.

В Харков Шахтьор видя свой гол отменен през първото полувреме, за да получи цели три през втората част дело на Кастан (68), Марио Пашалич (80) и Робин Госенс (90). Червен картон за домакините получи Додо в 77-ата минута. Така след кошмарния старт на кампанията Аталанта чудодейно се съвзе и продължава напред в турнира.