• 3:1

''Лисиците'' във втори пореден мач от Висшата лига не успяват да запишат победа

Манчестър Сити показа характер и постигна пълен обрат срещу Лестър - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Манчестър Сити победи Лестър в среща от 18-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион "Етихад" приключи при резултат 3:1 в полза на ''гражданите''.

Гостите първи поведоха в резултата, но впоследствие домакините стигнаха до пълния обрат и се поздравиха с важни три точки в борбата за лидерските позиции във Висшата лига.

Голмайсторът на "лисиците" Джейми Варди изведе гостуващата единайсеторка напред в резултата във 22-ата минута на срещата.

Само осем по-късно обаче съперникът се добра до изравнителен гол, след като хвърли всички сили в предни позиции. Автор на попадението за "гражданите" бе алжирецът Рияд Марез.

Две минути преди паузата Илкай Гюндоган вкара дузпа за Сити, с която направи пълния обрат факт - 2:1.

През второто полувреме и двата тима заложиха на солидни действия в защита, което понамали динамиката в мача, но все пак крайното 3:1 оформи Габриел Жезус с гол в 69-ата минута на срещата.

Въпреки загубата, Лестър запазва втората си позиция във временното класиране на английската Висша лига с актив от 39 точки. ''Лисиците'' са на цели 10 точки зад Ливърпул, които са с мач по-малко заради участието си на Световното клубно първенство.

От своя страна, Манчестър Сити се доближи на само една точка от втория Лестър, заемайки третата позиция с 38 точки.