"Левски" настигна на върха шампиона в НБЛ

• левски лукойл-
  • нбл

"Сините" разгромиха последния"

"Левски" настигна на върха шампиона в НБЛ - 1

Баскетболистите на Левски разгромиха последния в класирането Ямбол с 97:59 (35:23, 19:16, 13:12, 30:8) като гости в среща от 12-ия кръг на първенството, предава БНР. Така възпитаниците на Константин Папазов записаха 11-и успех през сезона и се върнаха на върха в класирането с 23 точки, колкото има и шампионът Балкан. "Сините" имаха превъзходство, като особено отчетливо беше то в последната четвърт, спечелена с 30:8. Венцислав Петков беше най-резултатен за успеха на столичани с 23 точки, Ричард Амаради добави 16 и 7 борби. Дарин Иванов записа 21 точки и 6 асистенции за домакините, които загубиха за 11-и път през кампанията и останаха на дъното. Новото сръбско попълнение в състава на Ямбол Милош Койбашич дебютира с 10 точки и 4 борби.

Берое нямаше особени проблеми срещу домакина Спартак (Плевен) и спечели със 102:76 (25:19, 33:15, 25:22, 19:20), за да запише деветия си успех в кампанията и с 21 точки да се изравни с третия в класирането Рилски спорстист. Гостите до голяма степен предрешиха мача още през първото полувреме, като се оттеглиха на почивка с аванс от 58:34. Най-резултатен за старозагорци беше Закари Монагън с 20 точки, като добави и 7 асистенции. С 19 точки се отличи Деян Карамфилов. За плевенчани с 14 точки и 12 борби изпъкна Димитър Маринчешки.

Черноморец Бургас постигна едва втора победа за сезона след 84:81 (15:20, 25:25, 25:21, 19:15) над гостуващия Академик (Пловдив). Домакините изоставаха с 53:60 в средата на третата четвърт, но постепенно наваксаха. В последната минута резултатът беше 81:81, но тройка на Роберт Георгиев 35 секунди преди края се оказа решаваща. Блейк Рейнолдс беше най-полезен за бургазлии с 20 точки и 9 борби, а Роберт Георгиев допринесе с 19 точки и 6 борби. Капитанът на пловдивчани Васил Бачев беше добър за гостите с 15 точки, 6 борби и 3 асистенции.