• псж-
  • монако

Парижани спечелиха с категоричното 4:1

ПСЖ разби на пух и прах Монако - 1

ПСЖ размаза като гост Монако с 4:1 в отложен мач от френското първенство. Двата тима играха отново един срещу друг преди три дни в Париж и завършиха 3:3. Сега обаче лидерът в класирането не допусна нова изненада.

ПСЖ поведе в 24-ата минута, когато Анхел ди Мария изведе на Килиан Мбапе и той реализира за 0:1. В 45-ата минута Неймар от дузпа направи 0:2.

През второто полувреме Сарабия от воле вкара красив гол за 0:3. Три минути преди края домакините намалиха чрез Бакайоко, но в добавеното време Мбапе мушна второто си попадение и оформи крайното 1:4.

ПСЖ е първи с 8 точки пред Марсилия. Монако е девети.