• нюрнберг

"Червените" загубиха с катастрофалното 5:0

ЦСКА яде много бой от Нюрнберг - 1
Снимка: cska.bg

ЦСКА загуби с 0:5 от втородивизионния германски Нюрнберг в първа контрола от лагера си в Марбея (Испания), като не изигра най-добрия си мач, но имаше ситуации поне за почетен гол.

Съперникът на "червените" откри резултата в 29-ата минута, когато Феликс Лохкемпер се възползва от объркване на отбраната на ЦСКА и вкара за 1:0. Четири минути по-късно отново той удвои от воле и прати топката в мрежата за 2:0. В края на полувремето защитникът на ЦСКА Раул Албентоса скочи да бие съперник след грубо влизане при опит да изчисти топката, а няколко играчи предотвратиха мелето.

Малко преди да измине час игра двата тима направиха по няколко смени, а германците вкараха трети гол в следващата си атака, но попадението беше отменено заради засада. ЦСКА можеше да намали резултата в 62-ата минута, когато Антов открадна топката в центъра на терена, подаде я на Джеси, а той я спря на Юрич, но ударът му беше спасен. Нюрнберг стигна до трети гол в 66-ата минута, когато пробив отляво завърши с центриране, а Греъм Кери си отбеляза автогол при опита си да изчисти топката.

Това обаче не беше всичко пред вратата на влезлия като резерва Шаламанов и той получи втори гол за 4:0 в 72-ата минута. Негов автор стана Михаел Йоханес Фрай, който получи топката от Александер Фукс, елиминирал с един пас Греъм Кери и Божидар Чорбаджийски, и я прати в мрежата с бомбен шут. Пет минути преди края Ахмед Ахмедов пропиля добра възможност да намали резултата, а малко след него и Юрич пропусна отблизо. Вместо това Нюрнберг получи дузпа за фаул на Пламен Гълъбов, реализирана от Гайс за 5:0.

Мачът е първи от предвидените четири проверки в Марбея (Испания), като следващите съперници на "червените" са Шонан Белмаре (Япония) в неделя, Чонбук Хюндай Моторс (Южна Корея) в сряда (29.01.) и Яблонец (Чехия) на 1 февруари (събота). ЦСКА вече записа една победа през зимната подготовка, побеждавайки казахстанския Каспий с 4:0 в Турция на 16 януари.