• епинал-
  • олимпик марсилия

Четвъртодивизионен тим напред за Купата

ПСЖ продължава битката за 4 трофея (ВИДЕО) - 1

Четвъртодивизионният Епинал и лидерът в класирането на Лига 1 Пари Сен Жермен се класираха за четвъртфиналите в турнира за купата на Франция по футбол. Епинал поднесе изненадата на кръга, след като се наложи с 2:1 над елитния Лил.

Лоик Реми откри резултата в полза на вицешампиона на Франция в осмата минута, но в началото на второто полувреме домакините направиха пълен обрат с два гола на Жан-Филип Красо.

В другия мач, игран по същото време, Пари Сен Жермен се наложи с 2:0 над третодивизионния По като гост. Точни за шампионите на Франция бяха Леандро Паредес и Пабло Сарабия през двете полувремена. Пари Сен Жермен, който е 12-кратен победител в турнира за купата на Франция, игра финал в турнира във всеки един от последните пет сезона. ПСЖ продължава битката на четири фронта, след като вече се класира за финал в турнира за купата на Лигата, води в местния шампионат, а на 1/8-финалите в Шампионската лига се изправя срещу Борусия (Дортмунд).

Напред продължава и тимът на Олимпик Марсилия, който надигра Страсбург с 3:1 у дома.