• обрат-
  • брендън роджърс
Ливърпул надигра Йънг Бойс в голов спектакъл - 1
Снимка: Глен Джонсън, ЕПА/БГЕНС

Английският Ливърпул започна успешно кампанията си в европейските клубни турнири.

"Мърсисайдци" се наложиха с 5:3 като гости на Йънг Бойс в първи мач от Група "A" на Лига Европа.

Англичаните стигнаха до успеха с голяма част от резервите си, на които мениджърът Брендън Роджърс бе гласувал доверие в този двубой и те го оправдаха.

Възпитаниците на Роджърс откриха резултата още в четвъртата минута на срещата след нелеп автогол на "жълто-черните".

Стюърт Даунинг центрира отдясно, а четирима защитници на швейцарците бяха сами на границата на вратарското поле и вместо да изчистят спокойно топката, Кристофер Спихер с глава нацели главата на стоящия до него Юхани Ояла, кълбото отскочи от финландеца и пред погледа на невярващия вратар Марко Вьолфли влетя зад голлинията.

Йънг Бойс изравни в 38-ата минута на срещата, когато Хосе Енрике подари топката на непокрития Рафа Нуцоло, който лесно прониза Брадли Джоунс за 1:1.

Само 2 минути по-късно обаче гостите отново поведоха на "Стад Де Сюис" в Берн, след като Нури Шахин центрира от ъглов удар и 19-годишният защитник Андре Уисдъм вкара с глава.

С голове в 53-ата и 63-ата минута Йънг Бойс успя да обърне резултата от 1:2 до 3:2 с попадения на вкаралия си автогол в началото на срещата Ояла с глава и гол на Гонсало Сарате след мълниеносна контраатака.

Въпреки добрата игра на домакините, с голове на Коатес (68) и Шелви (76, 88), Пуул сътворих драматичен обрат, който донесе на английския гранд и крайния успех в мача.