Рома размаза СПАЛ и е все по-близо до петото място

• перес-
  • коларов

"Вълците" разбиха противника си с 6:1

Рома размаза СПАЛ и е все по-близо до петото място - 1

Рома разби Спал с 6:1 като гост в мач от 35-ия кръг на Серия „А“.  С успеха римските "вълци" изместиха Милан от 5-ото място, събирайки актив от 61 точки, докато "росонерите" имат 59.

„Вълците“ поведоха още в 10-ата минута, когато Никола Калинич се възползва от разбъркване в наказателното поле на СПАЛ и отбеляза от близка дистанция. В 24-ата минута обаче домакините се върнаха в мача. Алберто Чери получи подаване от дълбочина в наказателното поле и вкара с глава за 1:1.

До края на полувреме „вълците“ все пак съумяха отново да поведат. Юношата на Барселона Карлес Перес се пребори страхотно с двама, напредна с топка в крака и с мощен диагонален изстрел вкара за 2:1.

Малко след началото на втората част Александър Коларов покачи на 3:1. В 52-ата минута Бруно Перес вкара първото си попадение в срещата. В 75-ата минута Перес не остави шанс на стража на домакините и се разписа за втори път. В добавеното време на срещата Дзаниоло вкара фамозно попадение. Италианецът тръгна от собствената половина, надбяга няколко футболисти на домакините и със страхотен шут оформи крайното 6:1.