Григор Димитров се завърна на корта, но записа тежка загуба

• тенис-
  • коронавирус-
  • здраве-
  • загуба

Българският тенисист падна от Ришар Гаске в демонстративния турнир Ultimate Tennis Showdown

Григор Димитров се завърна на корта, но записа тежка загуба - 1

Излекувалият се от коронавирус най-добър български тенисист Григор Димитров се завърна на корта, но претърпя кошмарна загуба от Ришар Гаске с 10:15, 10:13, 11:14, 10:17 в мач от демонстративния турнир Ultimate Tennis Showdown. Французинът имаше инициативата във всяка една от четирите части и благодарение на силния си сервис и по-концентрирана игра разби Димитров по доста нетрадиционните за тениса правила.

Надпреварата се провежда в академията на треньора Патрик Муртоглу във Франция близо до град Ница и е любопитна с доста нестандартния си за класическите правила формат. Всеки двубой е разделен на четири четвъртини с продължителност от по 10 минути всяка. Победител във всяка от тези части става тенисистът, отбелязал повече точки, а победител в мача – играчът със спечелени повече четвъртини. Ако се достигне до равенство 2:2 части, се играе решителна пета, която се взема на принципа на „внезапната смърт“ – първият тенисист, записал две поредни точки, е победител.

Турнирът е с продължителност от две седмици, като играчите са разпределени в две групи от по четирима. Тази събота и неделя ще се изиграят първите двубои, като Григор Димитров ще се изправи утре от 21:30 часа срещу испанския ветеран Фелисиано Лопес.

За Григор това е първо участие на турнир, след като обяви, че е излекуван от коронавируса, с който се инфектира след участието си на двата демонстративни турнира от веригата „Адрия Къп“ в Белград и Задар.