• манчестър юнайтед-
  • лига европа-
  • копенхаген

Единственото попадение в мача отбеляза Бруно Фернандеш

Манчестър Юнайтед ще спори за място на финала в Лига Европa след успех срещу Копенхаген (ВИДЕО) - 1

Манчестър Юнайтед победи Копенхаген с минималното 1:0 в мач от четвъртфиналите на Лига Европа на на "Райн Енерги Щадион" в Кьолн.

Единственото попадение отбеляза Бруно Фернандеш, разписал се в 5-ата минута от първото продължение.

След края на редовните 90 минути голове не бяха отбелязани, което наложи изиграването на допълнителните две части.

Иначе датчаните показаха стойностен футбол, като създадоха редица опасности пред вратата на съперника си. Две от попаденията на Юнайтед пък бяха отменяни, което със сигурност изнерви именитите британци.

В 13-ата минута Байи успя да блокира Дарами в наказателното поле, а след това Нелсон спечели въздушен двубой, при който Уилямс трябваше да изчиства почти от голлинията. В 18-ата минута отново Дарами създаде неприятности на Байи, като го финтира в наказателното поле, но ударът му бе отклонен от Магуайър. Последва разбъркване и опит за нов удар, но отбраната на Юнайтед успя да изчисти.

Малко по-късно се стигна до любопитна ситуация, като Фернандеш бе на отлична позиция, но ударът му с глава мина над вратата. След като топката напусна терена, съдията... посочи бялата точка за дузпа. Малцина разбраха какво е провокирало решението, вероятно за падане на Марсиал. Играчите на Ман Юнайтед също бяха объркани. Реферът обаче бързо отмени решението. Ситуацията бе разгледана с ВАР, а на повторението се видя, че няколко играчи на английския тим бяха в засада.

Малко преди почивката Марсиал се размина с топката след отлично центриране на Уан-Бисака. Секунди по-късно Грийнууд бе изведен зад защитата и с диагонален удар прати топката в мрежата. Разглеждане със системата за видеоповторения показа, че той е бил в засада и попадението бе отменено.

През втората част още едно попадение на Юнайтед не бе зачетено. Рашфорд прати кълбото в мрежата при добавка, но бе в положение на засада.

Така се стигна до продължения, в които "червените дяволи" доминираха. Марсиал бе съборен в наказателното поле от Бйеланд в 95-ата минута и последва 11-метров наказателен удар, а Бруно Фернандеш се разписа от бялата точка за крайното 1:0.

Промяна в резултата нямаше, което означаваше, че Юнайтед продължава на полуфиналите в надпреварата.