Лукойл стартира сезона в НБЛ с убедителен успех

• спартак плевен-
  • нбл-
  • марин докузовски
Лукойл стартира сезона в НБЛ с убедителен успех - 1

Шампионът Лукойл Академик започна защитата на титлата си в НБЛ с победа със 100:74 над Спартак Плевен като домакин.

"Студентите" нямаха никакви проблеми да поведат рано в мача и да поддържат комфортна преднина до самия му край. Въпреки че очакваното се случи, плевенчани направиха всичко по силите си да спрат силния съперник.

След като Лукойл натрупа двадесетина точки преднина през първото полувреме, съперникът не се бе предал и намали разликата на 14 след силна трета част, информира bgbasket.com. До края обаче баскетболистите на Марин Докузовски бяха непоколебими и сложиха точка на спора.

Дарил Уоткинс записа 24 точки и 7 борби. 14 вкара Мохамед Абукар, а с 13 и 7 асистенции завърши Брандън Хийт.

За Спартак тримата баскетболисти с двуцифрен актив бяха Илия Станков, Росен Софрониев и дебютиращият за тима Димитър Маринчешки. Те вкараха по 12 точки.

В следващия кръг Лукойл Академик ще гостува на Рилски спортист, а Спартак Плевен ще бъде гост на TESY България (20).