• 2:1

Победата на ''артилеристите'' бе под въпрос в последните минути на мача

Арсенал се справи с коравия тим на Шефилд Юнайтед - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Отборът на Арсенал, макар и трудно, се справи с този на Шефилд Юнайтед, побеждавайки го у дома с 2:1 в четвъртия кръг на английската Висша лига. Тимът на Микел Артета трябваше да трепери до самия край за третата си победа от началото на кампанията.

Първото полувреме бе доста скучно, като двата отбора повече се надлъгваха и не допускаха много положения пред вратите си.

Втората част бе доста по-интересна. Арсенал успя да открие резултата в 61-ата минута. Тогава Обамеянг изведе Ектор Бейерин по десния фланг, испанецът стигна почти до аутлинията и центрира. Той сложи топката на главата на непокрития Бакайо Сака, който вкара лесно.

Само три минути по-късно Арсенал удари за втори път. Отново Бейерин се отчете с асистенция, но този път към Никола Пепе. Французинът влезе в наказателното поле и с прецизен удар матира вратаря на Шефилд.

Гостите върнаха един гол чрез МакГолдрик. Това се случи в 83-ата минута на двубоя.

До края Шефилд опита да изравни, но Арсенал се справи, макар и това да им костваше сериозни усилия в отбрана.

"Топчиите" вече имат 9 точки и са на четвърто място в класирането. Шефилд остава предпоследен без спечелена точка.

В другия мач от Висшата лига на Англия, който се игра по същото време, тимът на Уулвърхемптън спечели с минималното 1:0 срещу Фулъм. Единственият гол вкара Педро Нето в 56-ата минута.

"Вълците" имат 6 точки и заемат 12-тото място, докато отборът от Западен Лондон се намира на последното място във временното класиране без нито една спечелена точка от началото на сезона.