• белгия

Пабло Андухар затрудни нашето момче

Григор тръгна зле, но в крайна сметка надделя над опитен испанец - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС/АРХИВ

Григор Димитров започна с победа участието си в Антверпен, след като надделя във втория кръг на турнира над испанеца Пабло Андухар след 4:6, 6:3, 6:4.

Срещата между двамата продължи 2 часа и 20 минути, а българинът бе принуден да прави обрат.

Това бе пети мач между двамата и четвърти успех за българина срещу опитния състезател.

На 1/4-финалите Гришо ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Камерън Нори и Милош Раонич.

В първия сет битката бе равностойна и двамата си печелеха подаванията, но Андухар проби за 5:4 и след това си взе гейма, за да спечели и самия сет.

Във втория сет всичко се реши след пробив във втория гейм за Димитров, който българинът успя да задържи до самия край и така да прати мача в трети и решителен сет.

В него Гришо поведе с 4:1 след два пробива, но Андухар намеси сили да върне единия.

В осмия гейм на Григор му се наложи да спаси общо четири точки за пробив, но все пак с кански мъки си взе подаването за 5:3.

При 5:4 българинът си взе подаването и спечели самия мач.