• минути-
  • октагон-
  • класация-
  • място

Българският боец е на първо място по отношение на прекарани средно минути в октагона

Багата е първи в интересна класация, свързана с UFC - 1

Благой Иванов изненадващо се озова на върха в тежка категория на UFC. Единственият ни представител в най-силната ММА верига на планетата е на първо място по отношение на прекарани средно минути в октагона.

Справка със статистиката показва, че Багата е изкарал по 17 минути в клетката, което е повече от всеки друг в историята на спорта, пише "Тема Спорт". Това е така, тъй като 32-годишният българин завърши и петте си мача със съдийско решение. Той има общо 85 минути в октагона на UFC, които са му отредили 2 победи и 3 поражения до момента. Последните му две загуби обаче дойдоха след много спорни резултати в картите на реферите - от Дерек Люис и Аугусто Сакай, като бяха с по 2:1 гласа.

На второ място след Багата се нарежда руснакът Александър Волков със средно по 15:09 минути в клетката, а трети е Хийт Херинг с по 15 минути.

Междувременно, Благой Иванов се изкачи с една позиция по отношение генералното класиране в тежка категория. Той вече е 13-и, като изпреварва Сирил Гане.

Българинът ще се завърне за мач през февруари или март, като съперникът му още не е ясен.