• цска-
  • лудогорец-
  • уефа

Легендарният италианец почина вчера след продължително боледуване

Мачовете в Лига Европа тази вечер ще започват с минута мълчание в памет на Паоло Роси - 1

Мачовете от Лига Европа днес, включително ЦСКА – Рома и Лудогорец – ЛАСК, ще започнат с минута мълчание в памет на Паоло Роси, съобщи УЕФА.

Легендарният италианец, станал световен шампион и голмайстор на Мондиал 82, почина вчера след продължително заболяване. Роси е големият герой на „Скуадрата“ тогава, след като забива шест попадения. Първо вкарва хеттрик на Бразилия, после два гола на полуфинала срещу Полша и един на финала срещу ФРГ при победата с 3:1.

Оценка 4.7 от 3 гласа.

• 1 Дон Балон

6 0 Отговор
    Голям ...много голям.Ама що му требваше да се забърква с уредени мачове...Жалко, още една легенда си отиде.
  • 2 Дон Балон

5 0 Отговор
    Чао, Паолито...

• 3 Мъдрият

8 0 Отговор
    Помня го добре като футболист - не изпъкваше, но на това световно 1980г успяваше да се окаже на точното място в точния момент и да вкара гол!

Тогава в първите групи Италия продължиха напред след три равенства и никой "експерт" не ги слагаше в сметките.

Интересното тук е, че Камерун също имаше три равни, но отпадна заради един вкаран гол по-малко. А тогава Камерун имаха голям вратар - Н'коно - но в мача с Италия, завършил 1:1, той се подхлъзна нещастно и му вкараха гол (Грацияни вкара с глава) - единствения гол който допусна!
    (Запомнил съм добре това след толкова години!)

После Италия се падна в група с Бразилия и Аржентина, а Бразилия тогава имаха много силен отбор: Зико, Сократес, Фалкао, Едер..., но слаб вратар (Перес) и това ги провали.
    Само аз от нашия клас бях за Италия и казах, че ще бие и Бразилия и Аржентина, а всички спореха с мен и не вярваха!
    Италия спечели и двата мача с 2:1 срещу Аржентина и с 3:2 срещу Бразилия с три гола на Роси.

Оттам нататък Италия нямаше никакви проблеми на полуфинала срещу Полша 2:0 и и на финала срещу Германия(ФРГ) 3:1.