• мьовалд-
  • герейро

Вестфалци победиха Вердер Бремен с 2:1

Борусия Дортмунд започна с успех при новия треньор - 1

Борусия (Дортмунд) спечели трудно с 2:1 при визитата си на Вердер в мач от 12-ия кръг на германската Бундеслига. Дебют начело на вестфалци направи временният наставник Един Терзич. Хърватинът бе назначен на поста след уволнението на Люсиен Фавр. Младият нападател Юсуфа Мукоко пък счупи пореден рекорд. Той започна като титуляр за вестфалци едва на 16 години и 25 дни и стана най-младият играч, който е стартирал от самото начало на мач в немския елит за всички времена.

Рафаел Герейро (12) даде ранен аванс на гостите, но Кевин Мьовалд (28) изравни за домакините от Бремен след асистенция на Максимилиан Егещайн.

Верстфалци доминираха и в 78-ата минута Марко Ройс пропусна дузпа, но при добавката се разписа и донесе победата за „жълто-черните“, които не допуснаха някаква изненада до края.

След успеха си Дортмунд събра 22 точки и излезе на четвърта позиция. Вердер е 13-и с 11 точки.