Аталанта сложи край на мечтите на Лацио за Купата на Италия

• купа на италия

''Бергамаските'' сломиха ''бианкочелестите'' в луд мач с пет попадения

Аталанта сложи край на мечтите на Лацио за Купата на Италия - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Аталанта отстрани Лацио от турнира за Купата на Италия след победа с 3:2 в 1/8-финалния мач между двата отбора. Почти цяло второ полувреме "бергамаските" играха с 10 души, след като бившият защитник на Лудогорец - Хосе Паломино бе изгонен с директен червен картон в 53-ата минута.

Аталанта поведе още в 7-ата минута чрез Берат Джимсити, който вкара с удар отблизо. Малко след това Ведат Мурики изравни с глава след подаване на Франческо Ачерби.

В 34-ата минута "орлите" вкараха и втори гол. Негов автор бе Ачерби, който нахлу в наказателното поле на Аталанта и с премерен удар направи 1:2. Радостта им бе кратка - домакините изравниха две минути след това. Луис Муриел изведе Руслан Малиновски на голова позиция и той на сгреши за 2:2.

В 53-ата минута Хосе Паломино бе изгонен с директен червен картон за груб фаул в краката на съперников футболист. Въпреки това в 57-ата минута тимът от Бергамо стигна до трети гол чрез Алексей Миранчук.

До края на срещата и двата тима опитаха да стигнат до ново попадение, но без успех.