• стърлинг-
  • уокър

"Гражданите" продължават напред за ФА Къп след победа с 3:1

Манчестър Сити не срещна затруднения срещу Суонзи - 1

Манчестър Сити не срещна особени проблеми и спечели с 3:1 гостуването си на Суонзи на осминафиналите за ФА Къп. Кайл Уокър, Рахим Стърлинг и Габриел Жезус реализираха за "гражданите", а Морган Уитакър вкара почетния гол за "лебедите".

Мачът стартира очаквано с натиск на Манчестър Сити. Габриел Жезус и Рахим Стърлинг пропуснаха да вкарат. Логичното все пак се случи в 30-ата минута. Тогава Кайл Уокър центрира по десния фланг доста трудна топка за защитниците на Суонзи. Феран Торес опита да стреля, но не уцели кълбото. То обаче се оплете в мрежата на "лебедите".

След почивката Манчестър Сити нанесе два съкрушителни удара, които решиха мача. В 47-ата минута Рахим Стърлинг показа страхотен завършващ удар., а три по-късно в 50-ата Бернардо Силва подаде към Жезус, който с левия крак направи 3:0 в полза на Сити.

"Гражданите" намалиха темпото. Това даде възможност на "лебедите" да погледнат по-смело към вратата им. В 77-ата минута Морган Уитакър засече много добре центриране на Манинг вкара почетния гол за Суонзи.