• назаренко-
  • янков

Младите "лъвчета" спечелиха с 2:1

Младежкият ни национален тим по футбол успя да сътвори обрат срещу Украйна - 1

Младежкият национален отбор на България победи с 2:1 връстниците си от Украйна в първия си мач от приятелския турнир Анталия Къп в Турция. Нашите момчета стигнаха до обрат с попадения на Доминик Янков и Филип Кръстев. Преди това съперникът бе открил резултата чрез Олександър Назаренко. Освен двата тима в надпреварата са още тимовете на Казахстан и Словакия.

Украинците откриха резултата в осмата минута. Тогава Назаренко бе оставен да стреля в наказателното поле и с плътен удар не остави шансове на Светослав Вуцов. В 20-ата минута обаче нашите момчета изравниха. Преса в половината на съперника принуди Украйна да сгреши и Доминик Янков прехвърли излезлия напред вратар.

В 53-ата минута България постигна пълен обрат. Филип Кръстев изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и не остави шансове на вратаря.