Дузпа донесе труден успех на Лудогорец над Монтана

• класиране-
  • кешерю

Единственото попадение отбеляза Клаудиу Кешерю

Дузпа донесе труден успех на Лудогорец над Монтана - 1

Лудогорец постигна трудна, но много ценна победа като домакин на Монтана. Шампионите надделяха с 1:0 с гол на Клаудиу Кешерю и вече имат аванс от 9 точки пред втория Локо (Пловдив).

Монтана се представи на много високо ниво и игра много организирано, допускайки изключително малко опасности пред своята врата. Лудогорец бе по-деен, владееше изцяло инициативата и накрая заслужено прибави три точки към актива си.

През първото полувреме гостите позволиха само две опасности пред своята врата. Клаудиу Кешерю остана сам срещу Марио Кирев в средата на полувремето, но стреля точно в обсега на вратаря. Малко по-късно Кирил Десподов напредна по фланга и отправи бърза топка за Кешерю. Националът на Румъния обаче не намери очертанията на вратата.

Монтана затвори още повече подстъпите към вратата си, но се пропука в 72-ата минута. Тогава Сенхаджи фаулира в наказателното поле Кешерю и съдията Георги Гинчев посочи бялата точка. Потърпевшият реализира дузпата и донесе победата на Лудогорец.