• цветана пиронкова-
  • uta 1000 madrid-
  • ута 1000 мадрид-
  • анастасия севастова

Нашенката загуби от латвийката Анастасия Севастова на квалификациите в турнира от категорията УТА 1000 в Мадрид

Жалко! Цвети Пиронкова отпадна рано-рано в Мадрид - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Цветана Пиронкова отпадна в квалификациите в турнира от категорията УТА 1000 в Мадрид, след като загуби с 6:3,4:6, 3:6 срещу водачката в схемата Анастасия Севастова от Латвия.

Пиронкова започна мача с чист гейм на нула и проби подаването на Севастова във втория гейм, след което защити собствения си сервис след 13 допълнителни разигравания и три спасени за рибрейк. Най-добрата българска тенисистка все пак допусна пробив в петия гейм, но го върна за 5:3 в осмия и взе следващия си сервис за сета.

Севастова поведе в началото на втория сет, след което обаче мачът бе спрян за близо три часа заради дъжд в испанската столица. След като времето се оправи, латвийката бе по-добрата тенисистка на корта. Тя спечели три пробива във втория сет и изравни резултата, а в последния Пиронкова спечели подаването ѝ в петия гейм и поведе с 3:2. Българката обаче не само не успя да защити пробива, а и допусна два поредни за Севастова, която затвори мача при 40:0 с първия мачбол.

Пиронкова заработи 2 точки и 2600 евро от силния турнир на червени кортове в Мадрид.