Григор Димитров се класира на 1/4-финалите в Женева

• atp 250

Нашенецът победи квалификанта Иля Ивашка от Беларус с 6:4, 6:4

Григор Димитров се класира на 1/4-финалите в Женева - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на АТП 250 турнира в Женева след победа над квалификанта Иля Ивашка с 6:4, 6:4.

Въпреки че във втория сет хасковлията дръпна убедително с 5:0, той позволи на съперника да се върне до 5:4, но все пак при третия си мачбол се възползва и се поздрави с успеха.

Роденият в Беларус тенисист не бе за подценяване, тъй като в първия кръг бе отстранил Фернандо Вердаско, а в Барселона бе взел сет на Рафаел Надал.