• английска висша лига

С две попадения на Току през втората част гостите стигнаха до успеха

Ботев (Пловдив) сломи Левски на "Герена" - 1
Снимка: dsport

„Левски“ загуби от „Ботев“ (Пловдив) с 1:2 в последен домакински двубой на „Герена“ за сезон 2020/21. Попадението за „сините“ падна още в 4-ата минута чрез Живко Атанасов, а с две попадения на Току през втората част гостите стигнаха до успеха.

В ситуацията за гола на „Левски“ Мартин Петков уцели гредата, а при добавката бранителят насочи топката в опразнената врата. Това бе четвърти гол за централния защитник на „Левски“ в първенството.

В 9-ата минута удар на Маркиньос бе блокиран от Живко Атанасов и топката мина над вратата на Ники Михайлов. В 16-ата Реда Рабей центрира от свободен удар, но не създаде опасност за Михайлов

В 23-ата минута Здравко Димитров центрира от корнер, но Аргилашки улови. Минута след това Андриан Краев имаше хубав шанс да удвои преднината на „Левски“, но стреля над вратата. В 27-ата Мартин Петков стреля от границата на наказателното поле в ръцете на Аргилашки.

В 32-ата минута Атанас Илиев остана очи в очи с Николай Михайлов, но стражът на "сините" успя с една ръка да направи страхотно спасяване.

В 38-ата минута Здравко Димитров навлезе в наказателното поле и опита центриране в наказателното поле, но прати топката в аут. Две минути по-късно Мартин Петков стреля от свободен удар на ъгъла на наказателното поле, но в стената на гостите.

В добавеното време на първата част Филип Филипов центрира към Емануел Току, но изстрелът на ганаецът се отби в негов съотборник, а вторият такъв мина покрай вратата.

В началото на втората част „Ботев“ (Пловдив) изравни. След центриране от корнер, топката стигна до Емануел Току, който с плътен изстрел от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Михайлов. Само три минути след това гостите поведоха отново чрез Току.

В 61-ата минута Мартин Петков опита изстрел от дистанция, но Аргилашки без проблем улови. В 66-ата Атанас Илиев опита диагонален удар, но Михайлов улови. Две минути след това Радослав Цонев стреля към десния ъгъл, но Аргилашки изби в ъглов удар.

В 79-ата минута Патрик-Габриел Галчев със силен шут прати топката в аут. 120 секунди след това Драган Михайлович не успя да засече топката във вратата на Аргилашки.

До края на двубоя двата тима не стигнаха до нови чисти положения и резултатът се запази.