Арда и Локо Пд със зрелищно 3:3, синът на Гонзо герой за "смърфовете" (ВИДЕО)

• локомотив пловдив-
  • efbet лига

Кърджалийци водеха на почивката с 2:1

Арда и Локомотив Пловдив завършиха кампанията с впечатляващо равенство 3:3.

Двубоят стартира с бърза размяна на голове заради грешки в защитата на двата тима. Арда нанесе първия удар в мача, след като Александър Георгиев центрира към наказателното поле, където Спас Делев бе оставен абсолютно сам и необезпокояван отбеляза седмия си гол в efbet Лига през този сезон.

Десетина минути по-късно кърджалийци "върнаха жеста", проспивайки присъствието на Алекс Колев в наказателното поле, който засече центриране на Момчил Цветанов и реализира за 1:1.

След попаденията темпото на игра спадна, но в края на първата част Спас Делев възхити с второто си попадение в срещата. Футболистът от с. Ключ премина през половината противникова защита и заби топката в мрежата на Кристиан Томов, извеждайки домакините напред.

Пет минути след подновяването на играта Арда отбеляза ново попадение.. Деян Лозев центрира перфектно за Тонислав Йорданов, който се извиси в наказателното поле и с мощен удар с глава удвои аванса на своя тим.

В 66-ата минута Димитър Илиев върна едно попадение за "смърфовете". След страхотна контраатака Карагарен намери непокрития Илиев, който се зачуди дали да стреля и отправи слаб удар, отразен от стража на Арда. При добавката обаче нападателят бе по-прецизен и отбеляза своя гол №13, с което превръща сезон 2020/2021 в най-резултатната си кампания до момента.

В самия край на срещата синът на Гонзо се превърна в герой за гостите. Момчил Цветанов центрира по земя към наказателното поле, където младият Александър Иванов отправи изстрел и след рикошет в Таравел изравни за 3:3.