• победа-
  • словакия-
  • жени

"Лъвиците" надиграха Словакия с 3:0 (25:14, 26:24, 25:15)

Женският национален тим на България по волейбол започна с победа в Златната лига - 1

Женският национален отбор на България отбеляза победен старт в Златната европейска лига. "Лъвиците“ надиграха Словакия с 3:0 (25:14, 26:24, 25:15) в първия си мач от турнира в Запорожие (Украйна). С това те записаха и първи три точки в актива си.

Селекционерът Иван Петков заложи на следния стартов състав: Лора Китипова, Емилия Димитрова, Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мира Тодорова, либеро - Жана Тодорова.

Националките доминираха изцяло над съперничките, като в първата и третата част спечелиха с голяма разлика. Бързият успех в първия гейм доведе до лек спад, но не и до изненади. Словакия успя да ни затрудни във втората част, но волейболистките ни показаха класа във важния момент и я взеха по трудния начин. Така нашите наложиха волята си категорично само за 64 минути игра.

С най-голям актив за победата бе Гергана Димитрова с 13 точки. Нася Димитрова добави 11 точки за успеха. На 29 май тимът ни почива, поради отсъствието на Финландия от надпреварата. България среща домакините от Украйна на 30 май от 20:00 часа българско време.