• победа-
  • турнир-
  • гайо-
  • перуджа

Българският тенисист надви 145-ия в света италианец Федерико Гайо с 2:6 6:3 7:6(2)

Кузманов спаси два мачбола и отстрани поставения под номер 3 на трунира в Перуджа - 1

Димитър Кузманов постигна впечатляваща победа срещу поставения под номер 3 представител на домакините Федерико Гайо в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в италианския град Перуджа с награден фонд 44820 евро. Мико изигра страхотен мач и се наложи над №145 в световната ранглиста с 2:6 6:3 7:6(2) след 2 часа и 43 минути игра.

Във втория кръг Кузманов ще играе срещу Педро Качин от Аржентина или Нерман Фатич от Босна и Херцеговина. С този успех Мико пък почти сигурно си осигури участие в квалификациите на US Open.

Кузманов изостана с 0:4 в първия сет и го загуби с 2:6. Вторият сет вървеше напълно равностойно до 3:3. След това Мико спечели следващите три гейма и изравни сетовете след 6:3.

Серията на Кузманов продължи и той поведе с 4:0 в решителната трета част. Гайо обаче успя да обърне резултата до 6:5 в негова полза, а Мико дори трябваше да отрази два мачбола при този резултат. Кузманов показа характер и впоследствие не остави шансове на италианеца в тайбрека – 7:2 точки.