• пуч-
  • победа

Каталунците смазаха италианския шампион с 3:0

Барселона разби Ювентус и вдигна трофея "Жоан Гампер" - 1

Барселона разби Ювентус с 3:0 на стадион "Йохан Кройф" и спечели трофея „Жоан Гампер“. Мемфис Депай (3), Мартин Брайтуайт (58) и Рики Пуч (90+2) вкараха головете за първия триумф на каталунците след раздялата с Лионел Меси.

Домакините поведоха след само три минути игра, след като "бианконерите" допуснаха груба грешка, а Юсуф Демир изведе Мемфис Депай зад защитата и нидерландецът отбеляза за 1:0.
Четвърт час след началото гостите пропуснаха добра възможност да изравнят резултата. Кристиано Роналдо се озова на чиста стрелкова позиция, но ударът му в близкия ъгъл бе спасен от вратаря Нето. След още 15 минути игра Роналдо овладя на границата на наказателното поле и комбинира с Матия Де Шилио, който шутира мощно, но над вратата.

В 37-ата минута Брайтуайт пропусна само срещу вратаря Шчесни, а при добавката Антоан Гризман прати топката в мрежата, но попадението на французина не бе зачетено заради засада. В ответната атака Нето направи страхотно спасяване след удар на Алваро Мората. Малко преди почивката бразилският страж се намеси и при директно изпълнен пряк свободен удар от Роналдо.

След почивката Ювентус се опита да изравни, но инкасира второ попадение в 58-ата минута, когато Мартин Брайтуайт засече центриране от корнер и се разписа за 2:0. Италианският гранд не успя да натисне домакините, които решиха всичко във втората минута от добавеното време, когато Рики Пуч направи самостоятелен пробив и прати топката в мрежата за крайното 3:0.

Това беше последна проверка за Барселона преди старта на новия сезон. Каталунците посрещат Реал Сосиедад в първия кръг на Ла Лига. За Ювентус предстои още една контрола – срещу Аталанта на 14 август.