Противниците на ЦСКА и Локомотив Пловдив с победи преди реваншите

• цска-
  • локомотив пловдив

Копенхаген взе ценен успех срещу Брьондби, Осиек спечели срещиу Драговоляц

Противниците на ЦСКА и Локомотив Пловдив с победи преди реваншите - 1

Копенхаген срази Брьондби с 4:2 в дербито на Дания четири дни преди реванша с Локомотив (Пловдив) в третия квалификационен кръг от Лигата на конференциите. Първата среща на "Лаута" завърши 1:1.

Датският национал Йонас Винд (12) изведе домакините напред в резултата, а Брьондби изравни чрез Тобиас Бьоркайет (36), но Давид Кочолава (45) отново даде аванс на „лъвовете“ преди почивката.

Малко след началото на второто полувреме резултатът отново бе равен, като този път точен бе Сигурд Ростед (47). Домакините обаче показаха здрави нерви и вкараха нови два гола. Първо Йонас Винд (69) вкара втория си гол в мача, а Пеп Биел (81) оформи крайното 4:2.

Осиек победи с 2:1 при визитата си на Драговоляц в среща от 4-тия кръг на хърватския шампионат. Съперникът на ЦСКА в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите съхрани голяма част от играчите, които използва в първия мач, който „армейците“ спечелиха с 4:2 в София. Само трима от титулярния състав в четвъртък стартираха в днешния двубой и въпреки това Осиек грабна трите точки.

Антонио Манце (13) даде аванс на гостите, а Валентино Майсторович (55) възстанови равенството, но Осиек се добра до крайния успех с гола на Дарио Неяшмич (75).

След успеха Осиек е лидер във временното класиране с актив от 10 точки, а в следващия кръг се изправя срещу Риека.

Реваншът между Осиек и ЦСКА в Лигата на конференциите е в четвъртък от 22:15 часа българско време.