• фирмино-
  • кике

"Мърсисайдци" загряха с победа за старта на Висшата лига

Ливърпул удари Осасуна в контрола - 1

Ливърпул спечели последния си приятелски мач от предсезонната подготовка, надигравайки Осасуна с 3:1. На своя „Анфийлд“ домакините не срещнаха никакви трудности и по този начин очакват с оптимизъм старта на Висшата лига.

Отборът на Юрген Клоп започна ударно срещата и до края на първото полувреме вече водеше с 3:0. В 14-ата минута Такуми Минамино комбинира добре с Фабиньо и прати топката след рикошет в мрежата на гостите. Японецът бе замесен и при втория гол, който падна малко по-късно. Той направи хубава двойно подаване с Костас Цимикас. Гръцкият ляв бек прати топката в центъра, където Роберто Фирмино порази вратата на Осасуна.

Пет минути преди края на полувремето бразилският нападател се разписа отново. След подаване на Минамино, Фирмино добре овладя на гърди и безпроблемно вкара трети гол за своя тим.

През втората част домакините намалиха оборотите, вследствие на редицата промени в своя състав. Испанците се възползваха от това и намалиха резултата в 70-ата минута. Тогава резервата Кике се извиси над защитниците на мърсисайдци и се разписа. Неговият гол обаче не бе достатъчен за нищо повече от по-почетна загуба, тъй като контролата завърши 3:1.

Първият мач на Ливърпул в английската Висша лига ще бъде гостуване на Норич в събота, 14 август, от 19:30 часа.