• реванши-
  • псв айндховен-
  • бенфика-
  • шампионска лига

Швейцарците победиха Ференцварош с 3:2, докато "орлите" надиграха ПСВ Айндховен с 2:1

Йънг Бойс и Бенфика взеха преднина преди реваншите за влизане в групите на Шампионска лига - 1

Йънг Бойс победи с драматичното 3:2 Ференцварош в първи плейофен мач между двата отбора за влизане в групите на Шампионската лига.

Гостите от Унгария поведоха още в 14-ата минута с гол на Франк Боли, но само две минути по-късно Мешак Елия възстанови равенството. Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Силван Хефти за грубо нарушение срещу Ендре Ботка. Само две минути по-късно Ференцварош получи шанс да изпълни дузпа, при която обаче Мирто Узуни пропусна. По този начин психологическото предимство вече бе на страната на домакините, които нанесоха втори смъртоносен удар само 5 минути преди края на полувремето, когато се разписа Венсан Сиеро.

През втората част на Улисес Гарсия направи резултата 3:1 след силен пробив отляво и много точен удар с десния крак в долния ляв ъгъл на вратата на Унгария. 8 минути преди края на редовното време отново Франк Боли се разписа след асистенция на Раян Ммае и по този начин намали пасива на своя тим, оставяйки отворен реванша в Унгария след седмица.

В друг мач от вечерта Бенфика надигра ПСВ Айндховен 2:1 в Лисабон и така взе преднина от един гол преди втория мач от плейофния сблъсък между португалците и нидерландците за влизане в групите на Шампионската лига. Домакините изиграха много силно първо полувреме, след което водеха с 2:0 след голове на Рафа Силва (11’) и Юлиан Вайгъл (42’).

Само 7 минути след началото на втората част Коди Гакпо върна един гол за нидерландците и по този начин остави всички шансове на ПСВ преди реванша в ниската земя след седмица.