• байер леверкузен-
  • борусия (мьонхенгладбах)-
  • бундеслига-
  • 4:0

Двубоят стартира повече от добре за "аспирините", които излязоха рано напред след автогол на Ян Зомер

Байер Леверкузен разнебити Борусия (Мьонхенгладбах) - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Седмица след престижното равенство срещу Байерн Мюнхен, Борусия (Мьонхенгладбах) трябваше да изпита футболно разочарование в Леверкузен.

"Зебрите" паднаха в жертва на Байер Леверкузен, който тази вечер регистрира първата си победа от началото на кампанията - 4:0.

Двубоят стартира повече от добре за "аспирините", които излязоха рано напред след автогол на Ян Зомер. В 8-ата минута преднината им вече бе от две попадения, когато звездата от Евро 2020 - Патрик Шик, съумя да се разпише.

Връх в липсата на игрови шанс за Борусия пък бе пропуснатата дузпа от Ларс Щиндъл в 43-ата минута, която бе направена от нидерландеца Бакер.

Интригата тотално приключи в 55-ата минута, когато Диаби за трети път порази мрежата на селекцията, водена от Ади Хютер.

В 68-ата минута на терена се появи Надием Амири, който 180 секунди преди последния съдийски сигнал оформи крайното 4:0. Флориан Виртц го дари с подаването, а за техничаря остана приятната задача да накаже Зомер.

В следващия кръг Леверкузен гостува на Фрайбург, докато Борусия (М) има визита Унион Берлин.