• var-
  • цонев-
  • лебон

"Сините" спечелиха с 2:1

Левски успя да се справи с Берое, въпреки че игра едно полувреме с човек по-малко - 1

Левски спечели с 2:1 срещу Берое в двубой от 6-ия кръг на efbet Лига. „Сините“ стигнаха до трите точки изключително трудно, като се наложи с човек по-малко да се бранят през цялата втора част.

"Сините" поведоха с попадение на Христофор Хубчев половин час след първия съдийски сигнал на Георги Кабаков. В 38-ата минута главният съдия показа директен червен картон на голмайстора след грубо нарушение и преразглеждане на ситуацията чрез VAR.

Малко преди почивката Левски удвои преднината си след много красив гол на Борислав Цонев. През втората част Берое натисна и в 64-тата минута намали изоставането си, след като Кийлън Лебон реализира.

До края домакините се бранеха и успяха да удържат крехкия си аванс от един гол. Така Левски стигна до втората си победа от началото на сезона и вече е с актив от 6 точки на 9-ото място във временното класиране.