• елитна група до 19 години

"Моряците" спечелиха с 3:2

Черно море удари ЦСКА 1948 във Варна - 1
Снимка: ПФК Черно море

Отборът на Черно море записа пореден успех в Елитната група до 19 години. "Моряците" на Мартин Христов надиграха ЦСКА 1948 в мач от 6-ия кръг на шампионата с 3:2. Варненци откриха резултата в 15-ата минута. Николай Златев центрира отдясно, а Наско Янков с глава реализира за 1:0. Последваха няколко пропуска пред вратата на гостите, като най-чисти положения изпуснаха Марин Петров, Николай Златев и Тони Иванов. Така се стигна до 30-ата минута, когато ЦСКА 1948 успя да изравни. В 45-ата минута обаче Марин Петков получи топката на добра позиция, обърна се и стреля за 2:1.

Втората част започна още по-активно за Черно море, но в 70-ата минута столичани изненадаха с нов гол. Той падна с удар от около 30 метра. Последва щурм на "моряците", който доведе до ново попадение. След добра атака отдясно на Марин Петков, влезлият на смяна Жечко Йорданов оформи крайното 3:2.

В следващия кръг Черно море гостува на Сокол Марково. Срещата е в неделя, 3 октомври от 16 часа.

Съставите:

Черно море: Галин Григоров, Петър Иванов, Павел Трюфев, Наско Янков, Мартин Илиев, Теодор Тотев, Денислав Славов, Берк Джевдет, Николай Златев, Марин Петков, Тони Иванов (Кристиян Енчев, Симеон Николов, Валери Касабов, Жечко Йорданов, Милен Николов, Серги Кешкерян, Николай Трифонов).

ЦСКА 1948: Александър Маджаров, Божидар Станчев, Стоян Гюров, Божидар Зелямов, Стилян Тенекеджиев, Велислав Кьоров, Васил Даганов, Симеон Василев, Кристиян Грозданов, Ясен Цеков, Кръстьо Банев (Теодор Трендафилов, Емил Ангелов, Емилиян Кръстев, Адриян Данчев, Велизар Баладжанов, Кристан Иванов, Димитър Керин)