• шамрок роувърс-
  • хаштаг юнайтед-
  • уотърфорд-
  • конкорд рейнджърс

Само 15 минути след началото на мача от ирландската Първа дивизия гостуващите фенове на мача между Уотърфорд и Шамрок Роувърс запалиха фойерверките и ги насочиха към играчите по терена

В Ирландия: Фенове обстрелваха футболисти със заря и мачовете бяха прекратени (ВИДЕА) - 1

Два двубоя от петък вечерта в Ирландия предизвикаха истински фойерверк. Буквално! Мачовете на Хаштаг Юнайтед и елитния Уотърфорд бяха прекъснати заради фойерверки.

Само 15 минути след началото на мача от ирландската Първа дивизия гостуващите фенове на мача между Уотърфорд и Шамрок Роувърс запалиха фойерверките и ги насочиха към играчите по терена. В резултат на това реферът Роб Хенеси бе принуден да прекъсне мача.

На част от кадрите се вижда как спортният персонал бяга, защитавайки главите си. На два пъти бе уцелен Антъни Уърдсуърт от Уотърфорд, който незабавно получи помощ от съотборниците си. Играта бе подновена след осемминутно прекъсване и в крайна сметка Шамрок се наложи с 3:1.

Междувременно, двубоят на Хаштаг и Конкорд Рейнджърс бе прекратен при резултат 2:0, след като отново фойерверк, запален от близка до стадиона къща, уцели един от играчите.