• клермон-
  • френска лига 1-
  • 3:2

Някога славният тим направи знаменит обрат срещу отбора на Клермон, но продължава да е в зоната на изпадащите отбори във френската Лига 1

Сент Етиен счупи каръка! Футболистите на Клод Пюел с първа победа за сезона в Лига 1 - 1
Снимка: Фейсбук/Сент Етиен

Впечатляващ обрат донесе трите точки на Сент Етиен срещу Клермон в мач от 13-ия кръг на Лига 1. Домакините губеха с 0:2, но с два гола в добавеното време измъкнаха победата. Така Сент Етиен се отлепи от последното място в класирането, изпреварвайки Метц.

След постно първо полувреме двата отбора си спретнаха истинска голеада след почивката.В 59-ата минута Мохамед Байо засече центриране и прати топката в горния ляв ъгъл на английския вратар на домакините Етиен Грийн. Джейсън Бертомие удвои аванса на Клермон пет минути по-късно със страхотен удар.

12 минути преди края Арно Нордин върна Сент Етиен в мача, след като овладя избита топка и без колебание я прати до лявата греда за 1:2.

В първата минута на добавеното време Жан-Филип Красо надскочи защитата във вратарското поле при центриране от корнер и с чудесен удар с глава изравни - 2:2. Голът окрили домакините и те се втурнаха да печелят мача. Късметът им се усмихна 120 секунди по-късно отново след изпълнение на ъглов удар. Този път Сайду Соу се извиси във въздуха и направи 3:2.