Русия и Хърватска отвяха Кипър и Малта с по 6 гола разлика

• малта-
  • кипър

Изглежда всичко ще се реши помежду им в последния кръг

Русия и Хърватска отвяха Кипър и Малта с по 6 гола разлика - 1

Русия и Хърватска си спретнаха неочаквано интригуваща битка за първото място в Група H от световните квалификации, въпреки нулевото равенство в първия мач помежду им. В предпоследния кръг от групата двата тима отвяха Кипър и Малта с по 6 гола разлика.

Нищо не вещаеше подобен разгром за „островитяните“ през първата част от гостуването си в Санкт Петербург, макар Ерохин да откри резултата рано-рано.

След почивката обаче Смолов, Мостовой, Сутормин, Заболотний и отново Ерохин вкараха още 5 безответни гола във вратата на Деметрис. Това обаче дори изглеждаше малко с оглед факта, че стражът успя да отрази други 6 точни удара.

Хърватите пък отбелязаха и осемте гола в гостуването на Малта, макар резултатът да бе 1:7 в тяхна полза.

Перишич вкара първото попадение в 6', а попадение на Дегабриеле бе отменено малко по-късно за засада.

Чалета-Цар удвои аванса на гостите след това, а Марсело Брозович си вкара автогол в средата на полувремето.

До края на полувремето Пашалич и Модрич превърнаха стандартния успех в разгром, а след паузата Маер (2) и Крамарич оформиха необичайния краен резултат.

Хърватия приема Русия на 14 ноември, за да може двата тима да решат окончателно спора за първото място в групата. Руснаците са с 22 точки, а хърватите имат 20, така че интригата е по-жива от всякога.