• виляреал-
  • реал сосиедад-
  • ла лига-
  • 3:1

"Жълтата подводница" се изкачи до десето място и постепенно върви нагоре след слабите резултати в първенството

Виляреал се разправи с Реал Сосиедад - 1
Снимка: EPA/БГНЕС/AРХИВ

Виляреал постигна победа с 3:1 при гостуването си на Реал Сосиедад и записа четвърти пореден успех във всички турнири. Баските поведоха с попадение на Александър Исак в 32-ата минута. Жерард Морено обаче много бързо изравни, а четири минути след почивката Микел Оярсабал получи червен картон.

Гостите се възползваха от численото си преимущество и Морено ги изведе напред в 68-ата минута. Авторът на две попадения в мача асистира на Самуел Чукуезе за следващия гол. Нигерицеът влезе като резерва и се разписа в самия край на срещата.

"Жълтата подводница" се изкачи до десето място и постепенно върви нагоре след слабите резултати в първенството от началото на сезона. Реал Сосиедад, който в един момент бе на върха, пък върви в обратна посока и в момента е шести.

По-рано днес Райо Валекано триумфира срещу Депортиво Алавес с 2:0, а в момента се играе предпоследния за деня мач в Ла Лига - този между Барселона и Елче.

Късният двубой, от 22:00 българско време, противопоставя тимовете на Севиля и Атлетико Мадрид.