Байерн Мюнхен удължи рекордна серия в Шампионската лига

• байерн мюнхен-
  • шампионска лига-

Баварците продължават да са непобедими като гост

Байерн Мюнхен удължи рекордна серия в Шампионската лига - 1

Германският гранд Байерн Мюнхен удължи рекордната си серия от поредни гостувания в Шампионската лига без загуба. След равенството 1:1 с РБ Залцбург в сряда вечерта, баварците вече са с 22 последователни срещи при гостувания в турнира без поражение.

Това стана възможно, след като Кингсли Коман изравни в 90-ата минута, спасявайки водения от Юлиан Нагелсман тим от очертаващата се загуба. Последното поражение на гранда от Мюнхен като гост в турнира е през септември 2017 година - 0:3 срещу Пари Сен Жермен. В добавка към това Байерн е непобеден в последните си 10 гостувания в осминафиналната фаза на турнира.

Авторът на попадението за Залцбург Чуквубуике Адаму също имаше историческа вечер. Отбелязаният от него гол в 21-ата минута бе най-ранното попадение, реализирано от резерва в мач от Шампионската лига от октомври 2005 година насам. Тогава френската легенда Тиери Анри бележи в същата минута за Арсенал срещу Спарта (Прага).