7 Април, 2022 00:30 1 375 1

Две дузпи не стигнаха на Евертън и Бърнли вече официално го прати в борбата за оцеляване

• бърнли-
  • евертън

„Виненочервените“ вече са с равни точки с „карамелите“

Бърнли и Евертън завършиха 3:2 в отложен мач от Висшата лига, за да видим как официално „карамелите“ влизат в борбата за оцеляване, след като до скоро това изглеждаше просто като шега на неприятелите.

Ришарлисон вкара цели две дузпи за своя тим, като те дадоха възможност за постигане на пълен обрат още на полувремето, след като Натаниел Колинс бе открил резултата.

След паузата Джей Родригез възстанови равенството, а пет минути преди края на срещата Максуел Корне спечели трите точки за „виненочервените“.

Това направи разликата между двата тима само една точка и оттук насетне всяка една грешна стъпка би могла да струва изпадането в Чемпиъншип за всеки от двата тима. Но, ако за Бърнли това не би било изненада, то за Евертън подобно събитие не се е състояло от далечния сезон 1950/51.